Jak tanio czytać książki? Antykwariat, biblioteka i inne możliwości.

 

Czy wiesz, że znakomita większość Polaków nie przeczytała w ubiegłym roku nawet pięciu książek? A są i tacy, co nie czytają w ogóle – ani książek, ani czasopism, zupełnie nic. Najczęściej twierdzą, że ich na to nie stać. Udowodnimy ci w tym tekście, że to tylko wymówka, bo jest wiele źródeł, by pozyskać tanio książki. Antykwariat to tylko jedno z rozwiązań.

 

 

Dobre i niedrogie książki – antykwariat taki jak http://www.kalinoteka.pl , to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy szukają książek na własność i chcą budować domowy księgozbiór. Dlaczego warto kupować książki w antykwariacie? Przede wszystkim to zdecydowanie większy wybór niż w księgarniach, które stawiają na nowości i bestsellery, bardzo trudno natomiast znaleźć w nich książki wydane wiele lat temu, a często są to rzeczy znakomite. Poza tym ceny książek w antykwariatach są absolutnie bezkonkurencyjne.

 

 

Biblioteka może Ci się kojarzyć z miejscem nudnym i archaicznym, jednak współczesne biblioteki to często arcydzieła architektury zachwycające bogatą ofertą. A i w zwykłej osiedlowej bibliotece znajdziesz wiele interesujących książek. Biblioteka jest lepsza niż antykwariat, jeśli zależy Ci na nowościach lub nie chcesz zajmować sobie zbyt dużej przestrzeni w mieszkaniu książkami. Poza tym biblioteki są całkowicie darmowe, a w antykwariacie drobne kwoty mogą się sumować do sporych pieniędzy.

 

Książka w pięknej oprawie z antykwariatu internetowego.

Książka w pięknej oprawie z antykwariatu.

 

Ebooki czyli książki elektroniczne są coraz popularniejsze. W jednym czytniku możesz mieć setki książek. Kiedy to dobre rozwiązanie? Gdy chcesz zawsze mieć pod ręką ulubione tytuły, a przy tym np. często się przeprowadzasz i nie możesz sobie pozwolić na trzymanie dużej liczby papierowych książek.