Studniówka – rób ją z głową

11554720(8)

Studniówka. Kraków.

Nie chcę twierdzić, że młode osoby są nieodpowiedzialne. Jednocześnie według mnie znacznie lepszym egzaminem dojrzałości niż matura jest organizacja studniówki. Nie ma znaczenia czy szkoła jest w Krakowie, Warszawie, czy małej miejscowości – pojawia się tutaj wiele trudnych chwil.

Niektóre osoby próbują sobie pomóc i zorganizować studniówkę poza szkołą. Przykładem może być wybranie leżącego nieopodal Krakowa hotelu parkhotellyson.pl . Jednak mimo to jest wiele kwestii do uzgodnienia.

Trzeba przede wszystkim dojść do kompromisu i często pogodzić ze sobą wiele sprzecznych interesów. Niektórzy chcą by ekskluzywna była ich studniówka. Kraków i inne większe miasta często spotykają się z tym problemem.

11554720(9)Jednocześnie trzeba pamiętać, że na studniówce chcą bawić się wszyscy. Dlatego organizując ją powinno się pamiętać również o osobach, które są w trudniejszej sytuacji finansowej.

Ponadto trzeba pogodzić różne wizje na temat tego jak ma wyglądać bal studniówkowy. Dekoracji, wystroju, puszczanej muzyki. Organizacja jest bardzo trudna i często nawet najlepsi uczniowie mają z nią problemy. Właśnie dlatego uważam, że jest to znacznie lepszy test dojrzałości, ponieważ sprawdza czy uczniowie potrafią współpracować.